6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 V 2016 R.

 

Słowa przesłania dzisiejszej Ewangelii: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka” – nie spowodują, że znikną wszelkie trudności z naszego życia, a problemy same się rozwiążą. Jest to raczej zapewnienie, że w takich sytuacjach nie jesteśmy sami. Jezus daje nam siłę, mądrość i pokój i nadzieję do ich pokonania. Daje nam Ducha Świętego. Przyjmijmy tę Jego pomoc.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.45 pierwsze nabożeństwo majowe, a następnie Msza św. wieczorna.

 

 1. W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo majowe.

 

 1. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszami świętymi. Spowiedź św. dla dzieci klas III, ich rodziców i bliskich w piątek od godz. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym;

– w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach. Msze św. ku czci św. Floriana będzie w niedzielę, 8 maja o godz. 8.00.

– w piątek – święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to zarazem I piątek miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W ramach przygotowań do ogłoszenia Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Bazyliką Mniejszą w dniu 2 lipca b.r. parafie naszego dekanatu zostały zaproszone do udziału w piątek o godz. 20.00. Zachęcam do udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Informacja na ten temat jest na afiszu przed kościołem.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci klas III.

 

 1. Składam gorące i serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom naszej Parafii, które zdecydowały się w tym roku przyjąć pod swój dach Pielgrzymów. Tym bardziej dziękuję, że wszyscy zostali ugoszczeni w domach. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń i innym paniom za gotowość do pomocy i upieczenie ciasta.

 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezji. W przyszłą niedzielę – na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza – ofiarami do puszek wesprzemy tym razem ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla mieszkańców Ukrainy.

 

 1. Bóg zapłać 7 rodzicom dzieci klas III, którzy bardzo ofiarnie swoją pracą i zaangażowaniem wzmocnili nasypy od strony parkingu. 

   

 1. Dziękuję Paniom, które w dniach od 21.IV. do 4.V. troszczą się o kościół, a są to: Katarzyna Rzegotka, Maria Niedziela, Anna Spiesz, Agnieszka Maciąga, Katarzyna Niedziela. Do kwiatów dołożyły się: Zofia Spiesz, Agata Marszałek, Lucyna Wasztyl, Edyta Kowalska, Wanda Adamus. 

   

11. W niedzielę, 8 maja, nasi strażacy przed kościołem będą zbierać na doposażenie wozu bojowego. Proszę o wsparcie tej społecznej inicjatywy. Za wszelkie ofiary składam i w swoim imieniu Bóg zapłać!

 

 

12. Polecam prasę katolicką.