III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 IV 2018 R.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona niedziela biblijna. Zmartwychwstały Jezus sam wyjaśnia nam Pisma, pozwalając zrozumieć ich sens. Przyjmujmy Jego zaproszenie do Stołu Słowa i Eucharystii, abyśmy umocnili naszą wiarę i według niej żyli.

 

 1. W dniach 15 – 21 kwietnia obchodzimy Tydzień Biblijny.

 

 1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – modlitwy wstawiennicze do św. Jana Kantego i uczczenie jego relikwii.

– w piątek – jako III miesiąca o godz. 7.45 modlitwy wstawiennicze do bł. ks. Michała Sopoćko, Msza św. i uczczenie jego relikwii.  O godz. 17.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych. W tym dniu całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. W przyszłą niedzielę zapraszam Rodziców dzieci klas III na Mszę św.
  o godz. 11.00. Dokonamy poświęcenia książeczek i je przekażemy dzieciom. Po Mszy św. spotkanie dla Rodziców. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców i bliskich będzie w sobotę, 28 kwietnia o godz. 9.00, a uroczystość
  I Komunii świętej 3 maja o godz. 10,00.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne. Do puszek w przedsionku proszę o ofiary na cele Caritas naszej diecezji.

 

 1. Ze względu na kolejne intensywne spotkania Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej poinformuję o ustaleniach po ich zakończeniu.

 

 1. Dziękuję za troskę o kościół w dniach od 22 marca do 4 kwietnia, a były to osoby: Zofia Tomala, Grażyna Tlałka, Ewa Płonka, Maria Kasperek, Alicja Wójcik,  Danuta Paw i Bernadetta Wójcik.  Do kwiatów dołożyły się osoby: Joanna Wójcik, Jadwiga Naglik i Maria Naglik. Osoby sprzątające złożyły kwotę 50 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Bardzo gorąco proszę o dokonywanie zapisów na przyjmowanie pielgrzymów, którzy będą u nas z poniedziałku 30 kwietnia na 1 maja. W tym momencie zgłosiło się 8 rodzin, które przyjmą 44 osoby. Bardzo proszę nie zwlekajmy w tej sprawie. Jeśli ktoś osobiście porozumiał się z pielgrzymami proszę o zgłoszenie takiego faktu.