IX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 V 2016 R.

Z radością gromadzimy się wokół ołtarza Jezusa Chrystusa. Chrystus nas zaprasza byśmy zaczerpnęli z przygotowanego dla nas Stołu Słowa Bożego i Eucharystii. Przystąpmy z wiarą na wzór setnika z Kafarnaum. Trwajmy, i dziś, i w kolejne dni oktawy Bożego Ciała przy Chrystusie Eucharystycznym i dziękujmy Mu, że raczył zostać w chleba postaci, nie szczędząc siebie dla nas swych braci.

 

  1. Dzisiaj o godz. 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o 15.45 procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej i Msza św. wieczorna.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, Patrona naszej diecezji;

– we wtorek – święto Nawiedzenia NMP; zakończenie nabożeństw majowych;

– w środę – 1 czerwca – rozpoczęcie nabożeństw ku czci NSPJ;

– w czwartek – ostatnia procesja wokół kościoła i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem matek z małymi dziećmi. Serdecznie zapraszam.

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje tzw. post piątkowy. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą w piątek od godz. 8.30;

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

  1. W kolejne dni Oktawy Bożego Ciała – rano od godz. 6.30 okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 7.00 będzie odmówiona litania do Najświętszego Sakramentu i następnie Msza św. wotywna o Najświętszym Sakramencie. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 (w środę o 17.15) wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45 procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii i następnie Msza św. wieczorna.

 

  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. odśpiewamy litanię do NSPJ.

 

  1. Dziękuję Paniom, które w dniach od 19. V. do 1 .VI. troszczą się o kościół, a są to: Ewa Niedziela, Bernadeta Mitoraj, Maria Stein, Krystyna Czarnik, Alicja Czarnik, Kamila Bartuś, Magdalena Urbaniak, Alicja Klimas. Bóg zapłać!

 

  1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne i bieżące utrzymanie Parafii. W przyszłą niedzielę w Skoczowie od godz. 10.30 odbędą się obchody ku czci św. Jana Sarkandra. Z tej racji składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej Diecezji. Również w przyszłą niedzielę z racji Święta Dziękczynienia pod hasłem: „Chrzest Darem Miłosierdzia” proszę o wsparcie budowy Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu w Warszawie.

 

  1. Polecam prasę katolicką.