UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 22 V 2016 R.

W dzisiejszą niedzielę zatrzymujemy się nad tajemnicą Trójcy Świętej. Tę prawdę objawił nam Jezus Chrystus. Oddawanie chwały Bogu to również zachwyt nad Jego miłością i nad tym co od Niego otrzymujemy. Chwalmy więc Boga w naszych sercach.

 

  1. Dzisiaj o godz. 15.45 nabożeństwo majowe, a następnie Msza św. wieczorna.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych;

– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pierwsza Msza św. o godz. 8.00. Druga Msza św. o godz. 10.00, po której wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Proszę, by ołtarze przygotowali:

  • 1 ołtarz – przy straży – strażacy
  • 2 ołtarz – przy państwu Mydlarz – rolnicy i Koło Gospodyń
  • 3 ołtarz – przy szkole – rodzice dzieci klas III i młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania oraz Róże Różańcowe
  • 4 ołtarz – przy kościele – górnicy i członkowie Rady Parafialnej.

Zwracam się z gorącą prośbą, byśmy uczestniczyli w tej procesji jak najliczniej, dając publiczne świadectwo naszej wiary i wyrażając wdzięczność Chrystusowi, który wychodzi w tym dniu do nas – „zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.

Proszę o udział w procesji osób zaangażowanych w różnej formie: strażaków, górników, panie z Koła Gospodyń w strojach, osoby niosące baldachim, chorągwie, feretrony, może znajdą się i dzieci ścielące kwiatami trasę procesji i służbę liturgiczną. Znów proszę, abyście mnie wprowadzili w uświęcone tradycją zwyczaje.

Wieczorem o godz. 15.45 nabożeństwo majowe i Msza św.

 

  1. W okresie Oktawy Bożego Ciała, w dni powszednie – od piątku 27 maja do piątku 3 czerwca porządek liturgii będzie następujący. Rano od godz. 6.30 okazja do prywatnej adoracji Najśw. Sakramentu. Zachęcam do krótkiego nawiedzenia osoby udające się do codziennych zajęć. O godz. 7.00 będzie odmówiona litania do Najśw. Sakramentu i następnie Msza św. wotywna o Najśw. Sakramencie. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, o godz. 17.45 procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii i następnie Msza św. wieczorna.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary do tzw. puszki w minioną niedzielę na wsparcie Przygotowań Światowych Dni Młodzieży. W przyszłą niedzielę, 29 maja składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii – pokrycie kosztów instalacji oświetlenia ledowego krzyża na wieży kościoła. Instalacja nastąpi we wtorek, 24 maja. Na Dom Matki i Dziecka ze składki z poniedziałku przekazałem pewną kwotę. Bóg zapłać obecnym w tym dniu za spontaniczny gest serca.

 

  1. Polecam prasę katolicką.