UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15 V 2016 R.

Pięćdziesiątnica to czas wypełnienia – pełny owoc okresu Wielkanocy. To także potwierdzenie wywyższenia Jezusa i nieustannej obecności Pana pośród wspólnoty jego wiernych. Chrystusowa obietnica wypełniła się i stale wypełnia w czasie Kościoła – aż do skończenia świata. Duch Święty chce także w naszych czasach przychodzić do ludzi, aby napełniać ich serca i zapalać ogniem swojej miłości.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.45 nabożeństwo majowe, a następnie Msza św. wieczorna.

 

 1. W liturgii tygodnia:

– jutro, t.j. w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 8.00 i popołudniu o godz. 17.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 8.00 uczcimy relikwie św. Jana Pawła II.  Nabożeństwo majowe o godz. 16.45.

– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek – jako III miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Uczcimy relikwie św. siostry Faustyny.

– w sobotę – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

 

 1. Jutro po Mszy św. o godz. 17.00 Zarząd Koła PSL w Malcu zaprasza na obchody Święta Ludowego. Nastąpi poświęcenie nowej rzeźby św. Jana Kantego, zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Jędrzejewskiego i dalsze świętowanie.

 

 1. Już dziś zwracam się z prośbą, by w tym roku ołtarze na Boże Ciało przygotowali:
 • 1 ołtarz – przy straży – członkowie OSP Malec, czyli strażacy
 • 2 ołtarz – przy państwu Mydlarz – rolnicy i Koło Gospodyń
 • 3 ołtarz – przy szkole – rodzice dzieci klas III i młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament Bierzmowania oraz Róże Różańcowe
 • 4 ołtarz – przy kościele – górnicy i członkowie Rady Parafialnej.

 

 1. Dzisiaj ofiarą do tzw. puszki wspieramy Przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Bóg zapłać! Za ofiary złożone na ofiary trzęsienia w Ekwadorze. Za dwa tygodnie, tj. 29 maja składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.

 

 1. Dziękuję Paniom, które w dniach od 5 do 18 .V. troszczą się o kościół, a są to: Maria Naglik, Anna Kocemba, Paulina Szymeczko, Małgorzata Paw, Maria Krawczyk, Małgorzata Lubowiecka i Krystyna Tlałka. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję panu Karolowi Naglikowi za wymianę oświetlenia w kapliczce i usunięcie awarii w kaplicy św. Barbary. Panu Grzegorzowi Węglarzowi za dwukrotne wykoszenie trawników wokół kościoła.

 

 1. Polecam prasę katolicką. Dziś także czerwcowe Wydanie Małego Gościa Niedzielnego.