V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 IV 2018 R.

W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać od Niego życie. Jesteśmy latoroślami – połączeni z winnym krzewem. Czerpmy jak najobficiej z życiodajnych łask, które przygotował dla nas Pan nasz i Zbawiciel – Jezus Chrystus. Obyśmy nie przeoczyli naszego życiowego momentu spotkania z Jezusem, które niekiedy może być początkiem czegoś nowego w naszym życiu.

 

  1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc poświęcony kultowi Matki Jezusa. Nabożeństwa majowe będą przebiegać w sposób następujący: pół godziny przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Maryjnym o godz. 16.30 i kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św., czyli o 16.45 odśpiewamy litanię loretańską. Następnie będzie Msza św. Przed zakończeniem Mszy św. odśpiewamy modlitwę do Maryi: Pod Twoją obronę uciekamy się… i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończy Mszę świętą. Gdy Msza św. będzie rano – litanię loretańską będziemy odmawiać na zakończenie Mszy św.

 

  1. W czwartek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tylko przed południem, czyli o godz.: 00; 10.00 i 12.00. Przed Mszą św. ok. godz. 7.45 odśpiewamy litanię loretańską.  Natomiast o godz. 10.00 dzieci klas III w liczbie 21 osób, będą uroczyście – po raz pierwszy – przyjmować Pana Jezusa w Komunii Świętej. Zapraszam do udziału w tej uroczystości naszej Parafii i rodzin dzieci komunijnych.

 

  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. wotywna i nabożeństwo do Sercu Pana Jezusa rano o godz. 8.00; wieczorem o godz. 16.30 różaniec do 7 boleści Matki Bożej. Na zakończenie Mszy św. odśpiewamy litanię do Matki Bożej i odmówimy akt ofiarowania się Bożemu Sercu.

 

  1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 9.00.

 

  1. W I sobotę miesiąca Msza św. godz. 17.00 będzie odprawiona za zmarłych w ubiegłych 12 miesiącach. Można też składać intencje modlitw do skrzynki intencji przy ołtarzu maryjnym.

 

  1. Nasi strażacy uczczą swojego Patrona – św. Floriana w niedzielę 13 maja w czasie Mszy św. o godz. 11.00.

 

  1. Jutro około godz. 18.00 przyjdą do nas Pielgrzymi. Bić będą trzy dzwony około 15 minut przed przybyciem.  Bardzo proszę, aby uszanować to, że pielgrzymi będą rozdzieleni do rodzin w kościele. To zapewni, że do każdej rodziny która wyraziła taką wolę – dotrą pielgrzymi.  Bardzo gorąco dziękuję, że wszyscy Pielgrzymi  będą ugoszczeni w waszych domach. Msza św. z udziałem Pielgrzymów we wtorek o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Rodzin które gościły w swoich domach tegorocznych pątników.

 

  1. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie dla służby kościelnej. W przedsionku proszę o ofiary do koszyczka na naszą diecezję.

 

  1. Na piątek, 4 maja, Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

  1. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Antoniego Naglika. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa i o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa.