XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 IX 2018 R.

Rozpoczynamy dziś w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Hasło: W poszukiwaniu drogi, nawiązuje do tematyki XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, tj. młodzież, wiara i rozeznanie powołania; zgromadzenie t o za miesiąc rozpocznie się w Rzymie. Starajmy się o dojrzałe relacje z Bogiem i ludźmi w naszych rodzinach, bo to od nich zależy skuteczne rozeznawanie planów Boga wobec każdego z nas i odkrywanie życiowego powołania.

 

  1. W tym Tygodniu Wychowania będziemy modlić się w intencji rodziców, nauczycieli, wychowawców i wychowanków, a zwłaszcza za ludzi młodych – o trafne rozeznanie życiowego powołania.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – modlitwy wstawiennicze do św. Jana Kantego i uczczenie relikwii;

 

– w środę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;

 

– w czwartek –13 września zapraszam na piąte Czuwanie Fatimskie.
O godz. 19.45 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji, następnie różaniec fatimski, procesja wokół kościoła ze świecami i około godz. 20.30 Msza św. za zmarłych z ostatnich 12 miesięcy. Zapraszam gorąco do udziału w tym pięknym nabożeństwie.

 

– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; wieczorem Msza św. w intencji kapłanów i modlitwy wstawiennicze do bł. ks. Jerzego Popiełuszko i uczczenie relikwii. W tym dniu całodzienne wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przy ołtarzu maryjnym;

 

– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

  1. Zachęcam do udziału w Jubileuszu koronacji Piety Matki Bożej Bolesnej
    w Hałcnowie w najbliższą sobotę. Okolicznościowy afisz znajduje się w gablotce na zewnątrz kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

 

  1. Dziękuję osobom, które w dniach od 30 VIII do 12 IX troszczą się o kościół, a są to: Anna Spiesz, Edyta Kowalska, Katarzyna Niedziela, Katarzyna Rzegotka, Agnieszka Maciąga, Jacek Pyka. Do kwiatów dołożyły się: Zofia Spiesz, Agata Marszałek, Wanda Adamus, Maria Niedziela, Lucyna Wasztyl. Bóg zapłać! 

    6. Pogrzeb śp. Franciszka Dusika odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek. Modlitwa różańcowa o godz. 14.30, następnie Msza św.