29 III 2020 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Parafianie, nadal trwamy w okowach wydawanych rozporządzeń, które trzeba nam przyjąć w trosce o życie i zdrowie naszych bliskich i nie tylko. Uszanujmy wydane wskazanie, wręcz nakaz, aby w kościele podczas Mszy świętej uczestniczyła tylko zamawiająca intencję i maksymalnie 4 towarzyszące jej osoby. DO PRZESTRZEGANIA TEGO ROZPORZĄDZENIA zostaliśmy zobowiązani przez przedstawicieli Kurii Diecezjalnej oraz Dziekana naszego dekanatu. Może zaistnieć taka sytuacja, że nadmiar osób zostanie poproszony, aby nie wejść do wnętrza kościoła. Z góry za to przepraszam.

Nie wątpmy w opiekę Bożej Opatrzności. Pozostaję w modlitwie za Was każdego dnia i proszę również o modlitwę w mojej intencji. Potrzebuję Waszego duchowego wsparcia. Ufam, że nie stanie się nic, co by mogło przerwać moją posługę wobec Was (wirus nie wybiera).

Czynię starania, abyście mogli łączyć się dostępnymi dzisiaj metodami i technikami przekazu. Jeśli tylko to się stanie, zostaniecie o tym poinformowani. Ufam, że w ten sposób chociaż będziecie mogli „uczestniczyć” w obrzędach Wielkiego Tygodnia z Triduum Paschalnym.

  1. Nadal proszę o korzystanie z możliwości nawiedzenia kościoła w ramach modlitwy adoracji i w każdy dzień (od godz. 6.00 do 20.00).
  • W I piątek miesiąca będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Skorzystajcie z tej formy modlitwy i wzbudzenia przed obliczem Chrystusa aktu żalu doskonałego z obietnicą przystąpienia do sakramentu pokuty w najbliższej możliwej okazji – co jest nadzwyczajnym sposobem dostąpienia absolucji, czyli odpuszczenia wszystkich grzechów.
  • Od tego tygodnia będzie możliwość spowiedzi na kilka minut przed Mszą świętą w porządku godzin intencji Mszy świętych.
  • W przypadku niemożności spowiedzi indywidualnej (tzw. usznej) warunki uzyskania absolucji obowiązują jak wyżej, czyli po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego (z miłości do Pana Boga) z obietnicą skorzystania ze spowiedzi usznej jak zaistnieje taka możliwość. Żal z lęku przed karą Bożą (tzw. żal mniej doskonały), nie jest wystarczającym, aby dostąpić absolucji (rozgrzeszenia).
  • Postaram się, aby informację dotyczące okresu Wielkiego Tygodnia dotarły w formie pisemnej do Waszych domów i Rodzin.
  • Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po uprzednim kontakcie telefonicznym: 696224777.
  • W sprawach nagłych (wezwanie do chorego: Komunia święta, Sakrament chorych) proszę o kontakt indywidualny lub telefoniczny.
  • CZAS SPRAWOWANIA MSZY ŚWIĘTYCH 29 III – 8 IV 2020 r.

NIEDZIELA – 29 marca i 5 kwietnia

Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11,30.

Nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

Poniedziałek – godz. 17.00

(kościół otwarty o godz. 16,45);

Wtorek – godz. 8.00

(kościół otwarty o godz. 7.45);

Środa – godz. 16.45 – modlitwa różańcowa i Msza św.

                            (kościół otwarty o godz. 16.30);

Czwartek – godz.17.00

(kościół otwarty o godz. 16.45);

Piątek – kościół otwarty o godz. 7.45

godz. 8.00 – Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące i po niej CAŁODZIENNE wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,

(droga krzyżowa – indywidualnie).

Msza św. o godz. 17.00.

Sobota – godz. 17.00

(kościół otwarty o godz. 16.45).

   – godz. 17.00 Msza św. za zmarłych z ostatnich 12 miesięcy.