5 niedziela zwykła 8 II 2015 r.
Pan Jezus co pewien czas usuwał się na odludzie, aby się modlić. My także potrzebujemy takich chwil, by w spokoju zastanowić się nad rozwiązaniem problemów codzienności i nawiązać głęboką relację z Bogiem. Udział w liturgii eucharystycznej skłania do wyciszenia i modlitwy. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa Chrystusa, który dzielił z nami trudy ludzkiej egzystencji.
- Uzyskaliśmy pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego jakim jest nasz kościół.
- Liturgiczne obchody tygodnia:
- Wtorek 10 lutego – wsp. św. Scholastyki dziewicy
- Środa 11 lutego – wsp. NMP z Lourdes. Ojciec święty JP II ogłosił ten dzień jako Światowy Dzień Chorego.
- Sobota 14 lutego – święto św. Cyryla mnicha i Metodego bpa – patronów Europy.
- W związku z rozpoczętą 2 II peregrynacją obrazu MB Częstochowskiej po naszej parafii, (informacje dot.)
- Zapraszam na środę na wspólną modlitwę Mszy św. i spotkanie rodziców dzieci klas II przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.
- Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na piątek na godz. 18.00
- W przyszłą niedzielę – ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po każdej Mszy św. będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie i okazja do dłuższej adoracji.
- W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie małżonków którzy zainteresowani są utworzeniem Kręgów parafialnych Rodzin.
- Ofiary na Msze św. za + ks. Franciszka Nogę można składać do skarbonki przy szklanych drzwiach.
- Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele duszpasterstw.
- Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
