II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 II 2018 R.

Posłuszni Bożemu wezwaniu przychodzimy do kościoła w II niedzielę okresu Wielkiego Postu. Chrystus w wydarzeniu swojego Przemienienia zaprasza nas na spotkanie z żywym Bogiem i zachęca do wysiłku w osiągnięciu kiedyś tej samej chwały.  On ma moc oczyszczania, kruszenia murów grzechów, który stawiamy jako przeszkodę dla Bożej miłości i miłosierdzia.

 

 

 1. Dzisiaj po godz. 15.00 uczczenie relikwii św. Jana Pawła II, koronka
  i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Ok godz. 15.30 śpiew Gorzkich Żali oraz kazanie pasyjne. Następnie po zakończeniu nabożeństwa Msza św.

 

 1. Przez cały tydzień półgodzinna wieczysta adoracja i Msze św. będą odprawiane w kaplicy św. Barbary. Oprócz piątku i soboty wieczorem.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. również rano o godz. 8.00. i całodzienne wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przy ołtarzu maryjnym. Po południu o godz. 16.30 różaniec do 7 boleści NMP, następnie Msza św., i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

 1. Proszę o korzystanie ze spowiedzi św. przed Mszami świętymi. W I piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.45

 

 1. W najbliższą – I sobotę – o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Msza św. również rano o godz. 8.00.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę proszę o wsparcie ofiarą w przedsionku do skarbonek na „ad gentes”, czyli na działalność misyjną Kościoła, szczególnie dzieci Afryki.

 

 1. W przyszłą niedzielę, jako I miesiąca składka będzie przeznaczona na służbę kościelną. Natomiast w przedsionku będę prosić o ofiary do skarbonek na potrzeby diecezji.

 

 1. Dziękuję za troskę o kościół w dniach od 8 do 21 II 2018 r., a były to osoby: Joanna Nowak, Ewelina Nowak, Magdalena Świątek, Krystyna Świątek, Małgorzata Górska, Katarzyna Czachowska. Do kwiatów dołożyły się: Kinga Nowak, Klaudia Górska.
  Na kwiaty już do Bożego Grobu osoby sprzątające złożyły kwotę 180 zł.

 

 1. Dziękuję za złożone ofiary w minioną niedzielę na rzecz ogrzewania. W 20 kopertach złożono 1450 zł, a w koszyczku 1501,50 zł. Łącznie 2951,50 zł. Bóg zapłać!