III NIEDZIELA ADWENTU 15 XII 2019 R.

„Niech się rozweseli pustynia i spieczona ziemia” naszego życia. „Pan jest blisko!” – przeżywamy dzisiaj niedzielę radości. Wkrótce będziemy obchodzić pamiątkę Narodzin Syna Bożego. Teraz jest najwyższy czas, aby przygotować swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem. Wtedy z radością i pokojem będziemy wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem.

  1. Ze względu na moje wyjazdy na spowiedź adwentową Msze św. Roratnie będą:

– poniedziałek i środę  – o godz. 17.00;

– w czwartek i sobotę – już o godz. 7.00

– we wtorek i piątek – godzinę później niż zwykle, czyli o godz. 18.00

  • Również z tego względu: we wtorek i piątek nie będę w konfesjonale przed Mszami świętymi.
  • We wtorek rozpoczynamy II okresu Adwentu, czyli bez pośredniego przygotowania do Narodzin Chrystusa – odprawimy nowennę do Dzieciątka Jezus. Zapraszam na Roraty zwłaszcza tych, którzy jeszcze na nich nie byli, a dzieci i młodzież zachęcam do udziału w Roratach w godzinach wieczornych.
  • Modlitwy wstawiennicze do naszych orędowników i uczczenie relikwii:

– w poniedziałek – do św. Jana Pawła II;

– w czwartek /rano/ – do bł. ks. Jerzego Popiełuszko;

– w piątek – do św. siostry Faustyny.

  • Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w poniedziałek, 23 grudnia, od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych, których odwiedzam przy tej okazji bądź u których zaistniała taka potrzeba ze względów zdrowotnych.
  • W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, będziemy przeżywać naszą Parafialną Spowiedź Adwentową. Trwać ona będzie od godz. 13.30 do 15.00. Będzie aż 7 kapłanów, stąd tak  skompensowany czas spowiedzi, gdyż księża też chcą jeszcze posługiwać w konfesjonałach w swoich parafiach. Dlatego proszę o zmobilizowanie się i przybycie w tych wyznaczonych godzinach.
  • W przyszłą niedzielę przed Mszami świętymi nie będzie okazji do skorzystania z sakramentu pokuty.
  • Już dziś zapraszam we wtorek, 24 grudnia na Mszę św. o godz. 8.00. W tym szczególnym dniu, w którym zasiadamy do wigilijnych stołów, podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia zapraszam całą Parafialną Rodzinę.
  • W przyszłym tygodniu młodzież umożliwi nabycie ciekawych pamiątek świątecznych i przygotuje przedświąteczną niespodziankę do niedzielnej kawy.