IV NIEDZIELA ADWENTU 22 XII 2019 R.

Dzisiejsza IV niedziela Adwentu zbiegła się z dniem gdy przeżywamy Dzień Pojednania w naszej Wspólnocie. To okazja dla nas, byśmy od Stołu Eucharystii, wokół którego gromadzimy się jako Rodzina Parafialna z czystymi sercami zasiedli już we wtorek do Rodzinnych stołów – niosąc do naszych Rodzin miłość, pokój, przebaczenie i nadzieję, którą przynosi oczekiwany Mesjasz.  Oby On narodził się w sercu każdego z nas przez odnowienie łaski uświęcającej.

  1. Dzisiaj od godz. 13.30 do 15.00 zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty. Modlitwa o opiekę Anioła dla dzieci, które nie przyjęły jej w ubiegłą niedzielę.
  • Serdecznie zapraszam do pomocy w przygotowaniu bożonarodzeniowej dekoracji w poniedziałek. Ustawianie choinek o godz. 9.00 i następnie ok. 10.00 ich strojenie. Przyjdźmy równie licznie jak w minionym roku.
  • Odwiedziny chorych także jutro od godz. 9.00.
  • Liturgiczne obchody tygodnia:

– w wtorek o północy Pasterka.

– w środę – uroczystość Narodzenia Pańskiego

– w czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

      W oba te dni – Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 11.30.   

– w piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

– w sobotę – święto śś. Młodzianków.

3. W przyszłą niedzielę –  Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

  • Zapraszam jutro o godz. 8.00 na ostatnie Roraty. Zapraszam do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Poświęcimy też wodę.
  • W gablotkach jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej. Moim pragnieniem jest spotykać się w Waszych domach i Rodzinach od piątku, 27 grudnia. W danym dniu będę polecać w czasie Mszy św. Rodziny odwiedzane i na których spocznie Boże błogosławieństwo oraz za zmarłych w mijającym roku – spośród tych rodzin.
  • Zachęcam do nabywania świec CARITAS.