OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 – 30 VIII 2020 R.

  1. W niedzielę, 2 sierpnia w kościele parafialnym można zyskać odpust Porcjunkuli, spełniając zwykłe warunki odpustu.
  2. Zachęcam do zapoznania się z inną formą corocznej Pielgrzymki naszej Diecezji do Częstochowy. Program będzie przedstawiony na stronie internetowej naszej Diecezji.
  3. W liturgii okresu:

– w czwartek – 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego;

– w tym tygodniu okazja do spowiedzi świętej przed Mszami świętymi.

– w I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00. Różaniec do 7 boleści NMP o godz. 16.30, a przed rozpoczęciem Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę – wspomnienie św. Dominika.

– w czwartek -13 sierpnia – o godz. 17.00 modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie Msza św. za zmarłych z ostatnich 12 miesięcy.

– w piątek – 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana, męczennika, Patrona naszej diecezji.

w sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym (8.00; 10.00 i 16.00). Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

– w środę – 26 sierpnia – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

  • W okresie między 17 a 22 sierpnia Msze św. w tygodniu w zmienionym porządku. Proszę o zwrócenie na to uwagi (grafik intencji Mszy św.).
  • Serdecznie witamy w naszej Parafii ks. Neoprezbitera Piotra Bułkę, pochodzącego z Parafii w Rajczy. W okresie od 2  do 21 sierpnia będzie mnie zastępował w posłudze w Parafii. Życzę księdzu Piotrowi, aby ten czas posługi wobec naszej wspólnoty był radosnym i błogosławionym, także dla tych, którzy będą korzystać z Jego posługi.
  • Proszę korzystać w tym czasie z aktywnego numeru parafialnego: 33/8454050. W sytuacjach koniecznych jestem pod dotychczasowym numerem :696224777.
  • W okresie mojej nieobecności funkcje związane z troską o kościół pełni mój brat – Jacek; numer kontaktu: 514721400 (m.in. w sprawach związanych z ustaleniem terminu sprzątania).
  • Według wstępnych ustaleń Msza święta Dziękczynna za zbiory jest zaplanowana na 23 sierpnia o godz. 11.30.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane do dedykowanych w tym celu puszek. W trzecią niedzielę, tj. 16 sierpnia dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne i konsekracji kościoła.
  • Dziękuję panu Władysławowi Mitorajowi za zorganizowanie i dokonanie naprawy uszczelnienia przeciekającego dachu. Dziękuję panu Stanisławowi Ortmanowi i jednemu jeszcze mężczyźnie z ekipy naprawczej za pomoc w tych pracach.