UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA – 22 X 2017 R.

„Św. Jan Kanty nawoływał do zachowania chrześcijańskiej postawy i obyczajów, a to, co głosił z ambony i wyjaśniał wiernym, potwierdzał swoją pokorą, czystym życiem, miłosierdziem, umartwieniem i wielu innymi cnotami, cechującymi prawdziwego kapłana i niestrudzonego pracownika (…) Codziennie po ukończeniu swoich zajęć udawał się do kościoła, gdzie się długo modlił i adorował Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Tak więc zawsze Boga tylko miał w sercu i na ustach” – tak napisał o naszym Patronie papież Klemens XIII dnia 2 lutego 1767 r.

 

  1. W tym tygodniu modlić się będziemy za misje, zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych o godz. 17.00, a następnie Mszy św. We wtorek i sobotę Msza św.
    i różaniec o godz. 8.00.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa rodem z Wialmowic;

– w czwartek – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy;

– w sobotę – uroczystość śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; pamiętajmy
w modlitwie o ks. bpie Tadeuszu, seniorze w dniu jego imienin.

– w przyszłą niedzielę – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

 

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w duchowe przygotowanie do naszego odpustu przez udział w Triduum, podczas którego wzywaliśmy opieki świętych: Jana Kantego, Faustyny i Jana Pawła II . Bóg zapłać za Waszą liczną obecność, obecność chorych i starszych, dziękuję za dar modlitwy w polecanych intencjach i sprawach naszej parafialnej wspólnoty. W przyszłą niedzielę w przedsionku będę prosić o ofiary na rzecz Misji.

 

  1. Dziękuję kilkunastu mężczyznom, którzy odpowiedzieli na apel i wzięli udział w dniu wczorajszym w czynie na cmentarzu i wokół kościoła – jako przygotowanie do dzisiejszej uroczystości odpustowej oraz uroczystości Wszystkich Świętych. Natomiast Paniom, które porządkowały bardzo wytrwale otoczenie plebanii – już dużo wcześniej – składam bardzo serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać!

 

  1. Podziękowanie księdzu kaznodziei i księżom za udział w dzisiejszych uroczystościach odpustowych.

 

  1. Wiernym i grupom formacyjnym, Paniom z Koła Gospodyń, asyście światła, pocztom sztandarowych, strażakom i górnikom za uświetnienie sumy odpustowej. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, panom kościelnym i panu Markowi.

 

  1. W gablotce na zewnątrz kościoła są wywieszone dwie bardzo ważne informacje dotyczące zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz dla rolników i osób zajmujących się hodowlą zwierząt.