UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 XII 2019 R.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi
i Józefa. W gronie rodziny i najbliższych celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn Boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej. Dziękujmy za łaski otrzymane w tym mijającym roku, a za wszelkie zło, zaniedbania i grzechy przepraszajmy miłosiernego Boga.

  1. We Wtorek  przypada ostatni dzień starego roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św.  o godz. 17.00, którą odprawię w intencji wszystkich Parafian jako dziękczynienie za otrzymane łaski w tym mijającym roku. Na zakończenie Mszy św. odprawimy nabożeństwo przebłagalne.  Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki i odmówi pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
  • Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę  – 1 stycznia – obchodzimy uroczystość Świętego Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. w porządku niedzielnym.

– w czwartek  – wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W te dni Msze św. w godzinach wieczornych, czyli godz.. 17.00.

– w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym.

  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Chrystusa, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.  Zachowujemy zwyczaj śpiewu kolęd do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.
  • Zmiana Mszy św. w niedziele od 5 stycznia: będzie odprawiana o godzinie 10.00, zamiast o godz. 11.00.

4. Z przyczyn osobistych nastąpiła zmiana wizyty duszpasterskiej (z soboty, 4 stycznia na czwartek – 2 stycznia 2020 r.). Tym, którzy zaplanowali w związku z tym urlopy – bardzo przepraszam. I rozumiem, że może nie być wszystkich domowników w tym zmienionym terminie)

Dotycz to ulic: Wesoła i Lipowa.