VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 V 2020 R.

„Bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która jest w was ” – zachęca nas św. Paweł. Bezradność, powątpiewanie, lęk, obojętność, agresja to niektóre tylko – oblicza współczesnych wyzwań i pytań przed jakimi staje człowiek, który ośmiela się wierzyć i swoją wiarę uzewnętrzniać.

1.      Dzisiaj o godz. 15.45 modlitwy wstawiennicze o ustanie epidemii z procesją do naszej kapliczki i następnie Msza święta.

2.              Nabożeństwa majowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00 i następnie Msza święta.

3.      W poniedziałek modlitwy wstawiennicze do św. Jana Pawła II z okazji przypadającej we wtorek 100 rocznicy jego urodzin.

4.      We wtorek wyjątkowo Msza św. o godz. 7.00 w intencji kapłanów i Msza św. wotywna do bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

5.      W środę o godz. 16.30 modlitwa różańcowa, litania loretańska i następnie Msza święta.

6.      W liturgii kościoła:

– w czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;

– w piątek – przypada 25 rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej diecezji. Rozpoczynamy modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego;

7.      W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa.

8.      Zapraszam o godz. 11.00 rodziców dzieci klas III na spotkanie przed uroczystością I Komunii świętej, która będzie mieć miejsce 31 maja br. na Mszy św. o godz. 11.30.