VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 II 2020 R.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy czas wynagradzania Panu Jezusowi za grzechy, czyli tzw. 40-godzinne nabożeństwo. Proszę o udział w tej szczególnej modlitwie przebłagalno-adoracyjnej. Po Mszy św. o godz. 11.00 do rozpoczęcia Mszy św. kościół będzie otwarty.
 • W poniedziałek – od godz. 16.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msza św. o godz. 17.00.
 • We wtorek (Msza św. o godz. 8.00) i w dni rekolekcyjne wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pół godziny przed każdą Mszą św.
 • Składam gorące podziękowanie za dzisiaj złożone ofiary na koszty związane ogrzewaniem kościoła. BÓG ZAPŁAĆ!
 • W Środę Popielcową Msze św. o godz. 8.00; 16.45 i 18.45. W tym dniu rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Program jest
  w załączonej gazetce. Dzieci swoje ćwiczenia rekolekcyjne będą mieć
  w dniach 19 i 20 marca w ramach zajęć szkolnych.
 • Wszystkie dzieci zapraszam w Środę Popielcową do udziału w drodze krzyżowej o godz. 16.15, a następnie do udziału w Mszy św. o godz. 16.45.
 • Zwracam szczególną uwagę i proszę o udział uczniów szkół średnich
  i starszej młodzieży w spotkaniu rekolekcyjnym w piątek o godz. 19.00.
 • Proszę, aby swoim bliskim starszym i chorym umożliwić skorzystanie z sakramentu pokuty  we Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 • Od przyszłej, I niedzieli Wielkiego Postu nabożeństwo pasyjne rozpoczynać się będzie o godz. 15.15 koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie (godz. 15.30)  śpiew gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Proszę, aby ci wierni, którzy uczestniczą w Mszy św. wieczornej rozpoczęli w niej udział przez wysłuchanie kazania pasyjnego; po zakończonym nabożeństwie będzie Msza św.
 1.  Przypominam, że w okresie Wielkiego Postu nie zdobi się prezbiterium kwiatami. Ewentualne ofiary składane przez sprzątających w kolejnych tygodniach będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Adam serdeczne
 1.  Już dzisiaj składam serdeczne podziękowanie za wszelki ofiary złożone dla ks. Mirosław – naszego tegorocznego rekolekcjonisty. Zwyczajowo proszę o ich składanie podczas Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi.