XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2020 R.

Chrystus wzywa nas do opowiedzenia się po Jego stronie całym sercem oraz miłowania naszych bliźnich aż do ofiary z samego siebie. W zamian obiecuje nam życie u Ojca Niebieskiego. Opowiedzenie się za Chrystusem jest warunkiem i fundamentem do podejmowania na  co dzień właściwych i odpowiedzialnych decyzji.

 1. W tę ostatnią niedzielę miesiąca uczcimy Pana Jezusa obecnego w Eucharystii poprzez udział w procesji wokół kościoła po Mszy św. o godz. 8.00 Przed Mszą św. odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W  liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.: godz. 8.00 i godz. 17.00; o godz. 16.45 odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– we wtorek – zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 i nadepnie Msza św.

 • W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. od wtorku przed wieczorną Mszą świętą.
 • W piątek od godz.  9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Popołudniu od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. nabożeństwo do NSPJ.
 • W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo maryjne i Msza św. za zmarłych z ostatnich 12 miesięcy.
 • W okresie wakacyjnym msze św. poranne w tygodniu będą odprawiane w kaplicy św. Barbary.
 • Przekaz Mszy św. przez internet będzie w kolejne niedziele:
  5 i 12.07.2020 o godz. 8.00. W tygodniu: środy (1 i 8.07.), piątki
  3 i 10.07.), I sobota (4.07.)
 • Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiegł końca. Podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież  i proszę ich o udział we Mszy św. pierwszo piątkowej.
 • Wszystkim udającym się na wypoczynek i wakacje życzę błogosławionego, szczęśliwego i zdrowego czasu wypoczynku. Przestrzegajmy wszystkich obowiązujących zasad dotyczących naszego bezpieczeństwa. Zapraszam by czas wypoczynku łączyć ze wzmocnieniem sił duchowym. Nie zapominajmy o powinności uczestniczenia we Mszach świętych.
 1. Składanymi najbliższymi ofiarami do koszyczków wynagrodzę posługę p. Marka, naszego organisty i regulować będę odwieszone już od czerwca płatności wobec DIECEZJI oraz bieżące koszty utrzymania Parafii. Bóg zapłać Parafianom, którzy to rozumieją i składają dobrowolne ofiary do koszyczków (od lipca będą zainstalowane specjalne przeźroczyste kasety za ławkami i dla uczestników Mszy św. na chórze).