XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – DOŻYNKI PARAFIALNE 13 VIII 2017 r.

Eucharystia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do złożenia dziękczynienia Bogu za doczesne – ziemskie – owoce Jego Opatrzności: czyli  dary ziemi i pracy rąk ludzkich: czas parafialnych Dożynek.  Eucharystia, obecność Pana Jezusa w Hostii – Najświętszym Sakramencie – to najdoskonalszy owoc miłości… obecności zawsze wiernej. Włączmy w to dziękczynienie i adoracyjne trwanie nas samych i wszystko to, czym jesteśmy, co otrzymujemy i co posiadamy.

 

  1. Dziś Msze św. o godz. 8.00, 11.00. Msza św. Dożynkowa o godz. 13.00.
    Nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
    Natomiast o godz. 19.15 będzie nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła. Następnie o godz. 20.00 będzie odprawiona Msza św. w polecanych intencjach za żywych oraz za zmarłych.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, głównego Patrona naszej diecezji;

– we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP; Msze św. w porządku niedzielnym. Proszę o przyniesienie wianków, ziół i kwiatów, które uroczyście poświęcimy. Od tego dnia rozpoczynamy formę wieczystej adoracji określoną przez ks bpa Piotra Gregera. Na każdy tydzień będzie wywieszana informacja o czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu i na bieżąco będę informować o kolejnych etapach. W przedsionku bocznego wejścia będzie umieszczona Księgi Wieczystej Adoracji. Proszę umieszczać tam swoje wpisy.
Ta Księga będzie darem ołtarza w uroczystość Bożego Ciała.

– w środę odmówimy modlitwy wstawiennicze i uczcimy relikwie św. Jana Pawła II;

– w czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana;

– w piątek – jako III miesiąca przyzywamy Miłosierdzia Bożego; odmówimy modlitwy wstawiennicze i uczcimy relikwie św. siostry Faustyny.

 

  1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP proszę o złożenie ofiary do koszyczków w przedsionku na Dom Emerytów w Andrychowie. Jest to trzecia spośród czterech dodatkowych składek wyznaczonych przez Kurię Diecezjalną na ten cel.

 

  1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na spłatę kosztów związanych z przygotowaniami do monitoringu udostępnionych bocznych drzwi kościoła i zabezpieczeń elektronicznych oraz zakupu osprzętu liturgicznego do wieczystej adoracji. Wypłaciłem już należność za kratę. Zakupiono i przygotowano monstrancję do wieczystej adoracji. Składam serdeczne podziękowanie za przeznaczenie ofiary od rodziców dzieci komunijnych (2 części kosztów), od górników i strażaków (po 1 części kosztów). Wyzłocenie monstrancji jest moją – 5 cząstką kosztów.

 

  1. Składam serdeczne podziękowanie osobom, które od 27.VII do 9.VIII. troszczyły się o kościół, a były to: Maria Muś, Kamila Bartuś, Bernadeta Mitoraj, Maria Stein, Alicja Klimas, Małgorzata Czarnik. Do kwiatów dołożyli się: Krystyna Czarnik, Ewa Niedziela, Adriana Bączek, Magdalena Urbaniak.