XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 VIII 2016 R.
Z jasnogórskiego szczytu króluje Ta, która jest Matką Naszego Narodu. Odnowimy dziś przed obliczem Jej Syna w Najświętszym Sakramencie – Akt oddania w roku Jubileuszu 1050 lat od chrztu naszego Narodu. Niech Maryja przemienia nas i nasze serca – swoje dzieci.
- W liturgii tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– w czwartek – wspomnienie św. Bronisławy;
– w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
- W czwartek rozpoczyna się rok szkolny. Nauczycieli, wychowawców i rodziców, dzieci naszej szkoły podstawowej zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00.
* kartka.
- W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. W I sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym sercu NMP o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi św. w każdy dzień pół godziny przed Mszą św., a w I piątek od godz. 17.00. Zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież szkół gimnazjalnych i średnich do odnowienia łaski uświęcającej, by z Bożą pomocą rozpocząć nowy etap nauki i pracy nad sobą.
- Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30.
- W przyszłą niedzielę odbywać się będą w Cieszynie uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
- Dziękuję Paniom, które w dniach od 19 do 25.VIII. troszczyły się o kościół, a były to: Bernadetta Krawczyk, Barbara Stawowczyk, Bogusława Goc, Ewelina Piecha-Czaja, Józefa Wójcik, Wiesława Wadoń, Magdalena Węglińska, Paulina Gabryś. Do kwiatów dołożyły się: Natalia Urbańczyk, Bogusława Maciąga, Ewa Jelonek, Małgorzata Olejarz, Teresa Juras, Jadwiga Juras.
- W najbliższą sobotę, tj. 3 września odbędzie się czyn przy kościele. Przycinanie drzewek przy parkingu i ogrodzeniu kościoła i plebanii. Rada Parafialna, która zainicjowała tę akcję zwraca się z prośbą do mężczyzn o przybycie w odpowiednimi narzędziami o godz. 8.30. Ze swej strony również bardzo o to proszę.
- W najbliższym czasie poinformuję o ustaleniach i propozycjach duszpastersko-gospodarczych przedstawianych na spotkaniu Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej. Przedstawię również jak przebiegają prace na I piętrze plebanii.
- Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na sprawy inwestycyjne naszej parafii(wcześniejsze i bieżące). Składka w przyszłą niedzielę (jak każda I miesiąca) jest przeznaczona na pokrycie części kosztów gratyfikacji dla panów kościelnych i pana organisty, czyli służby kościelnej. Natomiast do koszyczka w przedsionku proszę o złożenie ofiary na potrzeby diecezji.
- Polecam prasę katolicką.
